34-vjeçarja nga Tirana i jep fund jetës duke u vetëhelmuar me fotoksinë

0
898

Një 34-vjeçare nga Tirana, ka zgjedhur që t’i japë fund jetës duke u vetëhelmuar me fotoksinë.

Ngjarja ka ndodhur në Kodër-Kamëz, ku shtetasja me inicialet E.Xh., 34 vjeçe, është gjetur nga familjarët në gjendje të rëndë shëndetësore, dhe pavarësisht se është dërguar me urgjencë në spitalin ‘Nënë Tereza’, ajo nuk ka arritur të mbijetojë.

Sipas policisë, doza e madhe e helmit që 34-vjeçarja ka konsumuar, ka bërë që pavarësisht ndërhyrjes së mjekëva, të mos mund të mbijetojë.

Ende nuk dihen shkaqet që e kanë shtyrë të ndjerën në këtë akt, ndërkohë që policia bën me dije se rasti po hetohet nga Prokuroria e Tiranës.