360° Gradë -ITALI ROMA HUMB DERBIN, MILANI MERR VETEM NJE PIKE

0
551

Dita e djele sjel dhe nje nga kampionet me te ndjekur ate Italian. Kamiponati eshte hapur me ndeshjen Atalanta- Juventus ku bardhezinjte qe kryesonin deri ne minute e 87-te nuk arriten te mbanin avantazhin duke e mbyllur ndeshjen ne barazim 2-2. Ndoshta pasi juventinet ne mesjave do te kene ndeshjen e Champion League me Monaco. Mesditen e sotme derbi roman ka sjelle humbjen e Romes, e cila eshte mundur nga rivalet e qytetit Lacio me rezultatin 1-3. Strakosha ishte nje pike e forte e ekipit bardh e blu ne fitoren e sotme. Milani I Montelles eshte ndalur ne trasferten e krotones me rezultatin 1-1, duke sjelle keshtu humbjen e vendit te gjashte nje vend shume I rendesishem per te marre pjese ne kupat e Europes. Kuq e zinjte ne tre javet e fundit nuk kane arritur ne te marrin ne asnje ndeshje piket e plota. Ndrekohe ne takimet e tjera Bologna fiton 4-0 me udinezen, Cagliari merr tre pike me Pescaren, Empoli rrihet ne shtepi nga Sasuolo 3-1, Chievo rreh Genovan ne shtepi 2-1, e Palermo dhe pse ne fund te tabeles merr tre pike duke mundur Fiorentinen ne shtepi 2-0.. Ne darke zikalterit e Interit kane nje takim shume delikat kunder Napolit ku per te dy skuadrat tre piket jane shume te rendesishme.

Web: http://zjarr.tv/
Facebook: http://ift.tt/1Nj96ih
Youtube: https://youtube.com/c/ZjarrTelevizion