Aksident fatal në Greqi, një i vdekur dhe një shqiptar në gjendje të rëndë

0
599

Një aksident i rënë është raportuar të ketë ndodhur në Varkiza të Greqisë ku një grek ka humbur jetën dhe një shqiptar ndodhet në gjendje të rëndë.

Mediat lokale raportojnë se 24-vjeçari shqiptar po udhëtonte me mikun e tij grek por nga shpejtësia e madhe automjeti ka fluturuar dhe është përmbysur në mes të asfaltit.

22-vjeçari grek ka humbur jetën në vend ndërkohë që shqiptari është dërguar me urgjencë në spital ku ndodhet në gjendje të rëndë.

Sipas policisë i ndjeri dhe shqiptari, i cili ishte edhe drejtuesi i automjetit, rezulton se në momentin e aksidentit nuk kanë patur të vënë rripat e sigurimit.