Aksidenti ajror me 71 viktima në Rusi, dalin pamjet e para të avionit të rrëzuar (Video)

0
304

Të paktën 71 persona humbën jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë ajror në Rusi.

Një aeroplan u rrëzua në një zonë pranë kryeqytetit rus, Moskë dhe autoritetet kanë gjetur pjesë e mjetit ajror bashkë me kutinë e zezë si dhe trupat e dy personave.

Sipas policisë ruse, kanë nisur hetimet pasi dyshohet se mund të ketë qenë një sulm i qëllimtë.

Siç raportojnë mediat ruse, piloti i avionit kishte raportuar për defekt teknik dhe kishte kërkuar të bënte ulje emergjente.