Aksidenti në Koman, tre të plagosurit nga Tirana, punonjës të HEC-it

0
119

Kanë dalë detaje të reja për aksidentin e rëndë të ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Shkodër-Koman.

Sipas policisë, tre të plagosurit janë punonjës të HEC-it, nga Tirana.

Informacion Paraprak i Policisë së Shkodrës:

Në aksin rrugor Shkoder-Koman, ka dalë nga rruga një automjet tip kamionçinë.

Si pasojë janë dëmtuar shtetasit K. Sh. , I. Sh. dhe A. L. banues në Tiranë, të cilët kanë qenë duke shkuar në punë, pasi janë punonjës të HEC.

Nga veprimet e para dyshohet se drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin për shkak të një kthese të fortë.

Të dëmtuarit po transportohen me helikopter për në Spitalin e Traumës Tiranë.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit.