Aksidentoi të miturin në Elbasan, kush është 37-vjeçari i arrestuar (EMRI)

0
165

Elbasan një 37-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Elbasanit, pasi akuzohet se ka aksidentuar një 8 vjeçar.

NJOFTIMI I POLICISË
Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, u arrestua në flagrancë shtetasi: Besim Vreto, 37 vjeç banues në Tiranë
Pasi në aksin rrugor Elbasan-Bradashesh, ky shtetas duke drejtuar mjetin tip “Benz”, me targa AA719ER, ka aksidentuar një fëmijë, shtetasi me iniciale A.S. 8 vjeç, banues në lagjen “28 Nëntori”
Fëmija menjëherë është transportuar në Spitalin e Elbasanit dhe është jashtë rrezikut për jetën. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale, “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” e parashikuar nga neni 290 i Kodit Penal.