Akuzat e PD përgjimi vëllait të Xhafës, reagon Rama: Të mërkurën do mbaj qëndrimin tim

0
277
TIRANA, ALBANIA - MARCH 3: Prime Minister of Albania Edi Rama gestures during a joint press conference with High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy Federica Mogherini (not seen), following their bilateral meeting, in Tirana, Albania on March 3, 2016. (Photo by Olsi Shehu/Anadolu Agency/Getty Images)

Kryeministri Edi Rama është prononcuar edhe njëherë për cështjen e akuzave ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Ai ka bërë me dije se të mërkurën, do të mbajë qëndrimin e tij në lidhje me këtë ccështje.
Deklarata e Ramës në faqen e tij zyrtare: Jemi të gjithë njësoj? JO, s’kemi qenë asnjëherë të gjithë njësoj e s’do jemi kurrë njësoj!
Nesër në 11.00 përpara Grupit Parlamentar, qëndrimi im për situatën e krijuar me Ministrin e Brendshëm dhe ecurinë e përpjekjes diplomatike drejt objektivit historik të çeljes së negociatave.