Ambasadori Lu: Bravo Rama dhe Basha për kurajon personale

0
622

Kanë nisur përshëndetjet  nga komuniteti ndërkombëtar pas arritjes së marrëveshjes mes palëve.

Në një postim të ambasadës amerikanë në Tiranë është publikuar një mesazh nga ambasadori Lu, i cili uron palët për marrëveshjen, duke përmendur në mënyrë të veçantë dy krerët politikë, Bashën dhe Ramën.

Postimi i plotë i ambasadës amerikane:

“Bravo to the Albanian people for their patience and their belief in the strength of Albania’s democracy. Bravo to Edi…

Posted by U.S. Embassy-Tirana on Thursday, May 18, 2017