Arrestohen 35 persona nga një operacion antidroge, mes tyre edhe shumë shqiptarë

0
471

Policia italiane ka arrestuar 35 persona nga një operacion antidroge i cili është ende duke u zhvilluar.

Ky aksion është zhvilluar në veri të Italisë, ku janë arrestuar italianë, shqiptarë, rumunë dhe nga Afrika Veriore.

Sipas mediave italiane, operacioni është zhvilluar në Milano, Bergamo, Verona dhe Pavia.

Hetimi për këtë çështje ka nisur që në fillim të 2016-ës dhe tashmë policia ka bërë arrestimin e e atyre që janë të përfshirë në këtë rrjet i cili ishte i ndarë në 3 organizata që drejtohej nga shqiptarë  të cilët bashkëpunonin mes tyre.