Arrestohet 35-vjeçari për t’u ekstraduar në Itali, ishte dënuar me 14 vite burg

0
537

Policia e Fierit ka arrestuar një 35-vjeçar i cili kërkohej ndërkombëtarisht.

I arrestuari është Mikel (Enea) Hyka, 35 vjeç, banues në lagjen “15 Tetori” Fier dhe ka qenë i dënuar nga Gjykata e Milanos, Itali, me 14 vjet e 6 muaj burg për veprat penale “Trafik i lëndëve narkotike e kryer në bashkëpunim”.

Hyka është arrestuar me qëllim akstradimin e tij në Itali.