Australia -Danimarkë barazim 1-1

0
216

Nuk kanë shkuar më shumë sesa barazimi 1-1 ekipet e Danimarkës dhe Australisë në ndeshjet e dyta të grupit C. Eriksen ishte ai që kaloi danezët në avantazh që në minutën e 7, por Jedinak barazoi shifrat me anë të një penalltie. Një 11-metërsh, që ashtu si shumë të tjerë në këtë Botëror, u sinjalizua nga sitemi VAR. Me këtë rezultat, Danimarka ngjitet në kuotën e 4 pikëve, ndërkohë që Australia merr pikën e parë në këtë kampionat botëror, duke mbetur pas Francës me 3 pikë, ndërkohë që mbyll grupin Peruja me zero pikë.