Avioni me drogë në Divjakë / Ekstradohet drejt Italisë piloti italian

0
477

Piloti italian i cili akuzohet për trafik ndërkombëtar droge do të ekstradohet dhe do të vuajë dënimin në Itali.

Italiani Xhorxho Riformato, është dënuar me 15 vite burg, pasi pilotonte avionin me drogë që u bllokua në Divjakë.

Ministria e Drejtësisë ka miratuar ditën e sotme ekstradimin e italianit drejt Italisë.