Badigardi i Ramës me armë në Kuvend

0
198

Pas tensionit në Parlament dhe shfaqjeve të opozitës dhe qeverisë, ka reaguar deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri. Në një postim në rrjetet sociale, Strazimiri shkruan se me futjen e badigardëve të armatosur të Ramës në Parlament, ai ka shkelur  një rregull të Kuvendit. Strazimiri shkruan se krahas Ramës, Ruçi është bashkëfajtor në këtë skenar të ngjashëm me shtatorin e ’97.

Postimi i plotë: Dhunohet me armë Kuvendi i Shqipërisë!
Pasi dhunoi me oratori fekale popullin, sot në Sallën e Seancave Plenare, Edvin Rama dhunoi parlamentarizmin duke futur në sallë bodyguardët e tij të armatosur përballë opozitës!!! KURRË asnjë Kryeministër më parë, sado frikë të ketë patur nuk e ka shkelur këtë kanun të parlamentarizmit! Gramoz Ruçi është përgjegjës dhe bashkëfajtor në këtë skenar të fëlliqur model “shtator ’97”!