Barcelona hakmerret me të njëjtën monedhë ndaj Juventu

0
728

Një përballje gjikandësh u quajt nga media të ndryshme sfida e mbrëmjes së sotme mes Barcelonës dhe Juventusit, por pavarësisht lojës së fortë dhe gjuajtjeve në portë, Barcelona ka rezultuar më deçizive dhe më e saktë

Katalanasit kanë hak për eleminimin nga Liga e Kampionëve një vit më parë nga ‘Zonja e vjetër’.

Barcelona arriti të gjejë golin e parë në minutën e fundit të pjesës së parë me një supergol të Lionel Messit, që e la Buffonin të habitur.

Ndërkohë me fillimin e pjesës së dytë, Barcelona ka shënuar sërish.

Goli i dytë për Barcelonën ka ardhur nga këmbët e Rakitic në minutën e 56′-të ndërkohë 13 minuta më vonë ka qenë Messi i cili ka 3-fishuar rezultatin me golin e dytë personal në këtë përballje.

Me këtë fitore, Barcelona hakmerret për humbjen ndaj Juventusit me shifrat 3-0 në fushën e bardhezinjëve, humbje ajo që solli edhe eleminimin nga Liga e Kampionëve një vit më parë.

Tashmë mbetet për tu parë se si do të reagojë Juventusi në ndeshjen e kthimit në ‘Juventus Stadium’ në Torino.