Berisha bën bilancin: 100 ditët e rekordeve më të zeza të Edi Ramës

0
318

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar një status në Facebook ku ka renditur rekordet negative të 100 ditëve të para të qeverisë Rama.

Ai e cilëson si të grabitur mandatin e dytë qeverisës të Ramës ndërsa i përmend si 100 ditët e aferës Tahiri-Habilaj.

Berisha nuk lë pa përmendur edhe kapjen e drejtësisë me anë të zgjedhjes së Kryeprokurores së përkohshme në mënyrë anti-kushtetuese si dhe përkeqësimin e treguesve ekonomikë të vendit.