Berisha: Florian Habilaj e shoferi i Tahirit rrëmbyen eurot nga makina e Sotës, Xhafaj-Çako fshehën skandalin

0
1005

Ish-kryeministri Berisha ka akuzuar kryeministrin Rama, ministrin e Brendshëm Xhafaj dhe drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Çako, si të përfshirë në skandalin Tahiri-Sota.

Berisha shkruan se në makinën ku u gjetën 863 mijë eurot dhe dy patentat e Tahirit kanë qenë 4 veta, ndër të cilët edhe Florian Habilaj dhe shoferi i Saimir Tahirit.

Këta dy të fundit kanë marrë me vete më shumë se treçerekun e eurove që ndodheshin aty në sy të policisë dhe skandali është fshehur ngë Xhafaj e Çako që janë shpërblyer për këtë.

Statusi i Berishës

A mori edhe vete Noriega nje çante me euro dhurate nga Saumir Trafiku per te mbyllur skandalin me Orst Soton?

Te dashur miq, te dhena te pakundershtueshme te dy ditve te fundit faktuan:

– Se ne makinen e Orest Sotes, byrazerit te Sajmir Trafikut nuk ishin dy, siç mashtroi Xhafa-Çako por
– kater persona, nga te cilet:
– Florian Habilaj dhe shoferi i Saimir Trafikut dhe se
– keta te dy kane marre me vete, para syve te policise, çantat qe permbanin mbi 3/4 e eurove ne makine dhe se
– Xhafa-Çako jane shperblyer shume rende per fshehjen e ketij rrembimi.

Sot qytetari dixhital informon se nje nga çantat plot euro ka perfunduar ne zyre te Norieges. Policia deri dje, per te humbur gurmet e vjedhjes u thoshte gazetareve se ajo nuk i preku parate sepse po te donte i merrte dhe nuk tregonte, duke harruar se me kete ajo sikur thoshte “hajdut jam, por kete radhe kujtoni se kam vedhur une?!” sb