Berisha publikon denoncimin: Skema korruptive që ka ngritur Don Tafani i Belshit

0
274

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar denoncimin e një banori të Belshit i cili akuzon kryebashkiakun, Arif Tafani, i cili nuk jep asnjë leje drejtimi nëse nuk i blen materialet e ndërtimit në firmën e tij.

Ai ka ngritur një skemë korrupsioni duke i detyruar të gjithë banorët dhe ndërtuesit që t’i blejnë materialet në firmën e tij, në të kundërt xhaxhai i tij, të cilin e ka emëruar shef të policisë bashkiake, të gjobit dhe të fut në burg.

Statusi

Don Tafani i Belshit nuk jep asnje leje ndertimi po nuk bleve ne kompanite e tij materialin e ndertimit!

Te dashur miq, famozi Arif Tafani ka vedosur xhaxhain shef te policise bashkiake, me te cilin gjobit te gjithe ata qe blejne gjetiu materialet!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Doktor mirembrema Dua te shpreh nji shqetsim qe kan te gjith banoret e belshit qe duan te bejne ndetime.

Kryetari bashkise don Arif Tafanio ka ber nje skem mafioze me bisnesmenat e ti. Po bleve materialet te bisnesmeni i don Tafanios Sopot Ferhati policia bashkiake ste ngacmon por po o bleve ne ndonji ven tjeter te vijn direkt te fusin gjobe dhe ne burg. Shefi i policis bashkiake eshte xhaja i bisnesmenit te Tafanios .

Don Tafanio ka kap belshin prej fyti si lala elbasanit dhe nuk le njeri te ngreje kok po nuk blen gjerat tek ta”.