Berisha: Të ndalet dhuna, Rama dhe Veliaj dajak policesk ndaj qytetarëve që protestojnë

0
1358

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar një status në facebook ku kërkon që të ndalet dhuna e policisë ndaj qytetarëve që protestojnë te ish-Parku i Autobusëve kundër ndërtimit të pallateve në parkun pranë 21 Dhjetorit.

Ditën e djeshme qytetarët kanë prishur rrethimin ndërsa sot ata janë përplasur me policinë dhe kanë bllokuar Rrugën e Kavajës.