Bind Gattuso, drejtuesit e Milanit rinovojnë kontratën

0
182

Drejtuesit e Milanit duken të kënaqur me progresin e bërë nga skuadra nën drejtimin e Gattusos, aq sa duan t’i propozojnë marrëveshjen e re.

Sipas mediave italiane, Milani po konsideron rinovimin e kontratës me Gennaro Gattuson deri në vitin 2020.

Ish-lojtari Gattuso ka qenë trajneri i ekipit të të rinjve, dhe më pas u promovua tek ekipi i parë pas shkarkimit të Vincenzo Montella në nëntor.