Cigare pa pullë fiskale, Berisha: Ja si vjedhin zyrtarët në doganën e Durrësit

0
400

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka postuar në rrjetin e tij social, Facebook, një denoncim nga një tjetër qytetar dixhital, i cili zbulon detaje se si vidhen paratë në doganën e Durrësit.

Denoncuesi, bën me dije se prej 3 muajsh, kanë ardhur në portin e Durrësit, 5 konteniere me cigare pa pullë fiskale, të cilat kapnin shifrën e 5 milion USD.

“Prej mese 3 muajsh ne portin e Durrsit kane ardhur 5 konteniere me cigare pa pulle fiskale.
Keto erdhen ne periudhen e zgjedhjeve me porosi te burrit te Drejtoreshes, Bedis dhe Androkliut.
Per ti kaluar do ti kalonte klani i tyre ne dogana Drejtori i Antikontrabandes z.Prifti me ate te Hetimit z.Brahja ne piken e konteniereve ku eshte pergjegjes turni miku i tyre z. Beshiku.
Por meqe rane ne sy, i kaluan ne magazine doganore dhe keto dy dite po perpiqen me te gjitha menyrat, por askujt nga ne nuk ja mban te firmose sepse behet fjale per 5 milion USD evazion fiskal.
Kuptohet qe edhe policia i ka mbyllur syte me kohe. Paskan dy dite se i mbaron afati dhe nuk dine nga ti cojne”- 
shkruan denoncuesi.

 Postimi i Sali Berishës: