Çmendet moti në Vlorë, dallgët deri në 9 ballë, pezullohet lundrimi

0
229

Dita e sotme ka nisur me mot të keq dhe për pasojë është tërbuar edhe detin, duke shkaktuar dallgë të mëdha në Vlorë. Sipas raportimeve të para, dallgët kanë arritur deri në 9 ballë. Për shkak të dallgëve dhe erës së fortë është pezulluar lundrimi për anijet e peshkimit dhe anijet tregtare në Vlorë. Ndërsa në Durrës situata paraqitet e qetë dhe pa probleme për lundrimet në det.