Denoncimi – Gjiknuri mori 100 mijë euro ryshfet, emëroi në krye të Aviacioni Civil zyrtarin e përfshirë në vrasje

0
917

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar në Facebook denoncimin e një nëpunësi, i cili akuzon ministrin e Energjisë se ka marrë ryshfet 100 mijë euro për të emëruar në krye të Aviacionit Civil një person që sipas denoncuesit është i përfshirë në një ngjarje kriminale.

Bëhet fjalë për Krislen Kerin, i cili ka qenë drejtor në Ministrinë e Transporteve. Para pak muajsh në aksin Golem-Kavajë mbetën të vdekur dy fëmijë, të moshës 3 dhe 5 vjeç pasi makina me të cilën udhëtonin, që ngitej nga e ëma e tyre u përplas me trafikndarësen.

Keri u akuzua në atë kohë se trafikndarësja ishte hequr me ndërhyrjen e tij, për të favorizuar futjen e shoferëve në karburantin e shoqërisë, PIENVIS, aksioner i së cilës është babai i tij, Pilo Keri.