E ardhmja e Rey Manaj në pikëpyetje!

0
490
Italian Soccer Trofeo Luigi Berlusconi - Milan vs Inter - Milano - San Siro Stadium - 21/10/2015 Rey Manaj - Italian Soccer Trofeo Luigi Berlusconi - Milan vs Inter - fotografo: Fabrizio Forte

Përflitej prej disa ditësh se ishte Parma destinacioni i ardhshëm i sulmuesit të kombëtares Rey Manaj. Megjithatë sipas mediave italiane e ardhmja e sulmuesit duket se është ende e paqartë. Sezonin e fundit futbollisti ishte i huazuar në kategorinë e dytë të futbollit në Spanjë te skuadra e Granadas e cila kishte të drejtën e blerjes por që duket se nuk dëshiron ta ushtrojë këtë të drejtë. Kohët e fundit edhe Parma e sapongjitur në Serie A kishte shfaqur interes për Manaj por edhe këta të fundit janë tërhequr duke bërë që e ardhmja e tij të vazhdoj të ngelet ne udhëkryq. Interi e vlerëson 2 milion euro karonin e futbollistit dhe ka disa oferta, megjithatë për momëntin nuk ka asnjë pistë konkrete.