E shanin se nuk gatuante mirë, 23-vjeçarja vret me helm gjarpri burrin dhe vjehrrin

0
206
Danger skull

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e djeshme në Indi.

Pradnya Survase është 23-vjeçarja e cila helmoi 5 persona në një darkë familjare, duke i lënë të vdekur.

E reja kishte për qëllim të vriste vetëm bashkëshortin dhe vjehrrit, por ushqimi i përgatitur iu është servirur edhe disa prej të ftuarve të tjerë të fisit.

23-vjeçarja kishte deklaruar në polici se vjehrrit e tallnin shumë edhe për ngjyrën e errët të lëkurës.

Inspektori i zonës rrëfeu në lidhje me rastin:

Pradnya pretendon se që në fillim të martesës ajo është tallur nga familjarët e burrit për shkak të ngjyrës së errët të lëkurës dhe faktit që nuk gatuan mirë”.
Survase kishte përdorur për të kryer krimin, një helm që vret gjarpërinjtë.

Ajo ka shtuar se bashkëshorti dhe dy motrat e tij e torturonin deri në atë pikë sa ajo u detyrua të hakmerrej.