Fernando Hierro konfirmohet trajner i Spanjës

0
155

Fernando Hierro do të jetë trajneri i ri i Spanjës. Lajmi vjen pas shkarkimit Julen Lopetegui 1 ditë para nisjes Botërorit, pasi ky i fundit firmosi kontratë si trajneri i Real Madrid. Hierro ka marrë përgjegjësinë për ekipin kombëtar spanjoll dhe do ta drejtojë në Kupën e Botës. 50-vjeçarit iu kërkua që të hiqte dorë nga roli i tij si drejtori sportiv i kombëtares për ta marrë përsipër si trajner në Botëror. Lopetegui nënshkroi një marrëveshje trevjeçare me Real Madrid vetëm dy ditë para fillimi të eventit sportiv më të madh, ku Spanja përballet me Portugalinë.