Gjermani, shqiptari hedh nga dritarja të dashurën rumune

0
956

Një vajzë 24 vjeçare është hedhur të hënën nga kati i dytë i një pallati ku jetonte dhe dyshohet se aktin e ka kryer i dashuri i saj, një 39 vjeçar shqiptar.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Rethelstraße” në qarkun Düsseltal tp Gjermanisë. Sipas hetimeve, vajza është hedhur nga dritarja me një lartë prej shtatë metrash. Vajza rumunu u hodh rreth orës 7 e 50 minuta.

Autori i ngjarjes u arrestua pa rezistencë të martën, ndërsa të mërkurën ka dalë përpara gjykatës për tentativë vrasje.

Gjatë kontrollit në banesën e tij, policia ka gjetur drogë. Shqiptari i arrestuar nuk ka dhënë sqarime.

Sipas gjermane “Bild”, vajza i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale dhe ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.