Gjermani, shqiptari vret gruan dhe të dashurin e vajzës

0
705

Gjermania është tronditur nga një krim në familje ku një shqiptar nga Kosova ka vrarë gruan dhe të dashurin e vajzës së tij.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Nurentingen të Gjermanisë ku një 52-vjeçar ridentiteti i të cilit nuk dihet, ka vrarë me armë zjarri gruan e tij 45-vjeçare dhe të dashurin e vajzës së tij.

Mediat gjermane raportojnë raportojnë se para vrasjes mes çiftit kishte nisur një zënkë dhe 53-vjeçari ishte larguar nga shtëpia. Kur ai është kthyer në apartament ndodhej edhe i dashuri i vajzës, e për këtë vjaza e tij është munduar ta mbajë babin jashtë, por ai ka nxjerrë armën dhe ka qëlluar. Plumbat kanë zënë bashkëshorten dhe të dashurin e vajzës duke u shkaktuar atyre vdekjen.

Policia bën me dije se është arrestuar autori i krimit në vendin e ngjarjes.