Greqi / Arrestohet një 42-vjeçar shqiptar, i gjenden 207 kg drogë në kamion

0
617

Një 42-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke në Janinë ku i është gjetur një sasi prej 207 kg drogë në kamionin që ai drejtonte.

Lënda narkotike ishte e ndarë në 196 pako të futur në 8 çanta udhëtimi.

Shqiptari i arrestuar emri i të cilit nuk bëhet i ditur do të dalë para prokurisë në Janinë ku pritet të marrë dhe dënimin.

Ndër të tjera, policia ka sekuestruar dhe 2 telefona celularë si dhe 280 euro.