Greqi/ Kapen 113 kg drogë nga Shqipëria, pranga 29-vjeçarit grek

0
293

Gjatë një operacioni të zhvilluar mesditën e sotme, policia greke ka sekuestruar një sasi prej 113 kg marijuhanë.

Automjeti është ndjekur që nga momenti kur ka kaluar kufirin dhe është kapur në Kompoti, Artë. Në pranga ka rënë një shtetas 29-vjeçar grek, të cilit iu sekuestrua mjeti dhe 2 celularë.