Guxim Alimani:Haradinaj fyu dhe dhunoi simbolet nacionale

0
247

Ka patur reagime të ashpra në lidhje me zevëndësimin e flamurit shqiptar në Prishtinë. Ja se çfarë shkruan Guxim Alimani në faqen e tij në Facebook.

Apel Presidentit te Republikes se Shqiperise
ILIR REXHEP META

Shkelqesi!

Nuk di fyerje me te madhe per nje komb sesa dhunimi i simboleve te tij nacionale.Nje veprim i tille ndodhi dje ne Prishtine me urdher te Ramush Haradinaj,duke ulur e shkulur flamurin kombetar shqiptar.Ky nuk eshte nje veprim spontan dhe eshte i izoluar por nje praktike e perseritur nga mendermethane Qeveria e Kosoves. Pak dite me pare nje tjeter “eksponent”keshilltar i Haradinaj,Halil Matoshi kerkoi largimin e bustit te Gjergj Kastriotit nga Prishtina. Ne keto kushte si qytetar i Shqiperise i indinjuar nga nje veprim i tille barbar kerkoj revokimin e menjehershem te dekretit tuaj mbi dhenjen e shtetesise shqiptare Ramush Haradinaj. Po ashtu duhet te thirret per konsultime urgjentisht sipas rregullave diplomatike Ambasadori yne ne Prishtine. Ramush Haradinaj i njohur per mediokritetin e tij njerezor po shkon larg ne demtimin e kauzes kombetare. Ky injorant e delirant qe premtoi se do ngrinte flamurin tone ne trojet e Isa Boletinit ne Mitrovice guxon e shkul nga Prishtina simbolet e Kombit! I bej thirrje vellezerve e motrave shqiptare ne Kosove te denojne kete akt te turpshem i cili eshte ne limitet ekstreme te tradhetise Kombetare.GA