Haki Çako në krye të Emergjencave Civile, shkarkohet Prençi

0
202

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka shkarkuar kreun e Emergjencave Civile, Shemsi Prençi. Mësohet se në vend të tij është emëruar ish-drejtori i policsë së shtetit Haki Çako. Shemsi ndërkaq, ka bërë ditën e djeshme dorëzimin e detyrës nga emergjencat civile. Deri më tani nuk ka asnjë shpjegim për shkarkimin dhe emërimin e Çakos, i cili është një nga figurat më të sulmuara të opozitës për lidhjet me drogën