Historia e tij përloti botën, 9 vjeçari humb betejën me kancerin

0
225

Historia e Gabriel përloti gjithë botën për shkak të gjestit të dashurisë së babait të tij. I diagnostikuar me kancer në tru, 9-vjeçari nuk ka arritur që ta fitojë betejën e ashpër. Njerëzit u njohën me Gabriel dhe dhimbjen e tij kur babai Josh J-Mash Marshall publikoi një foto që tregonte se kishte bërë në kokë tatuazh shenjën e operacionit të djalit. Pas operacionit djalit të vogël i mbeti një shenjë e madhe e dukeshme në kokë, ndaj babi i tij vendosi që ta bënte tatuazh shenjën në mënyrë që ai të mos ndihej ndryshe. Por Gabriel u largua nga kjo botë dhe kanceri e mundi atë. Lajmi është konfirmuar nga Marshall me anë të një postimi në Facebook ku shkruan se i vogli i tij nuk arriti dot që ti mbijetonte krizës së fundit. “Dhimbja më ka pushtuar zemrën, jo vetëm sepse humba djalin por edhe mikun tim më të mirë.”