Ikardi ceshtja e dites ne shtepine e Interit.

0
502

Mauro Ikardi eshte kthyer ne nje lider te vertet tek skuadra e Interit me lojen dhe gola e tij.17 gola ne 17 ndeshje jene nje statistike qe nuk mund ta lere sulmuesin jashte vemendjes se klubeve me te rendesishme europiane. Interesi i klubeve te tjera ka bere qe ne shtepine zikalter te levizin per ti rinovuar kontraten kapitenit. Klubi mendon qe ta blindoje futbollistin Argjentinas me nje kontrate deri ne vitin 2023 me nje page rreth 7 milion euro dhe nje klauzole largimi 200 milion euro. Dhe duket se palet jane afer marrveshjes pasi Ikardi deshiron qendrimin ne skuader por pengese per rinovimin duket se eshte bere gruaja dhe njekohesisht menaxherja e futbollistit Wanda Nara e cila kerkon qe klauzola e largimit te jet 130 milion euro.