Itali, bie në pranga banda e shqiptarëve, vidhnin banesa gjatë natës

0
397

Një bandë hajdutësh shqiptarë ka rënë në prangat e policisë Italiane. Bëhet fjalë për 5 shqiptarë.

 

Sipas “Libero”-s, ata vepronin gjatë natës mes provincave: Asti, Cuneo dhe Torino, në kohën kur pronarët e vilave flinin. Banda dyshohet se për tre muaj kanë kryer 36 vjedhje.

 

Dyshohet se ata vidhnin bizhuteritë me vlerë, por edhe makineta kafesh dhe makina të parkuara nëpër garazhe. Sendet e gjetura dhe sekuestruara nga policia, iu kthyen pronarëve.

 

Mediat italiane raportojnë se në një rast banda e shqiptarëve kërcënoi vajzën e mitur të pronarëve të një vile që po vidhnin.