Itali / Nervozizmi tradhëton shqiptarin, arrestohet pas kontrollit të makinës

0
753

Policia italiane ka bërë me dije se pas një kontrolli rutinë ka arritur të arrestojë një 24-vjeçar shqiptar, pasi iu gjet 1 kilogram e 176 gramë kokainë e gatshme për ty shitur.

Në raportimin e policisë, thuhet se 24-vjeçari në vend që të ndalonte i ka dhënë gaz mjetit duke tentuar të largohej, ndërsa ka qenë kjo ajo që ka bërë policinë të kontrollojë imtësisht mjetin.

Policia ka identifikuar menjëherë një hapësirë të posaçme të krijuar në shasinë e mjetit, duke gjetur atje një sasi prej 1.176 kg kokainë, ndoshta e destinuar për tregun lokal, ndërkohë ka sekuestruar 3 telefona celularë dhe 500 eruo.

Po ashtu thuhet se 24-vjeçari nuk kishte qenë i proçeduar më herët, çka lë të kuptohet se ishte fillestar në këtë ‘zanat’.