Kapen 121 kilogramë drogë në kufi, në pranga shqiptari dhe porositësi i mallit

0
233

Një sasi prej 121 kilogramësh marijuanë është sekuestruar në kufirin shqiptaro-grek.

Në pranga ka rënë 37-vjeçari shqiptar që transportonte drogën dhe një 50-vjeçar grek i cili do merrte sasinë e lëndës narkotike.

Operacioni u zhvillua në Igumenicë pasinformacioneve që kishte policia greke.

Në kërkim është shpallur edhe një shqiptar tjetër i cili shoqëronte 37-vjeçarin e arrestuar.