Kapen 2,2 tonë drogë në Itali, vinte nga Shqipëria

0
423

Janë sekuestruar 2,2 tonë marihuanë nga policia italiane.

Kjo sasi droge vinte nga Shqipëria dhe arrinte vlerën prej 20 milionë euro në treg.

Gomonia është gjetur e ngarkuar me thasë të mëdhenjë me drogë dhe ishte e braktisur mes shkëmbinjëve.

Në mjetin lundrues u gjet sasia e drogës e paketuar në 57 pako dhe me peshë totale prej 2,2 tonësh.

Po hetohet për identifikimin dhe kapjen e trafikantëve nga ana e Policisë italiane.