Kapen 300 kg kanabis në Itali, në pranga disa shqiptarë (ku ishte fshehur droga)

0
233

Të paktën 300 kilogramë kanabis janë kabur në Bergamo të Italisë.

Droga u kap pas një operacioni të ‘Guardia di Finanzas’ të vendit fqinj dhe në përfundim të tij u arrestuan 5 persona ndërsa janë denoncuar 14 të tjerë.

Lënda narkotike ishte fshehur poshtë një ngarkese me perime.

Ndër të arrestuarit ka shtetas shqiptarë dhe marokenë që merreshin me shitjen dhe transportin e lëndës narkotike në Itali dhe Spanjë.

Policia bergamaske po heton për anëtarët e tjerë të bandës që mund të jenë të përfshirë në këtë trafik të paligjshëm narkotikësh.