Kapet në Itali 67 kg kanabis, në pranga dy shqiptarë

0
419

Një sasi prej 67 kg marijuanë është sekuestruar nga policia italiane.

Operacioni i koduar “Black Hole” (Vrima e zezë) u zhvillua në qytetin Alessandria të Italisë.

Pas pesë personave të arrestuar në flagrancë, pjesë e dytë e hetimit ka çuar të mërkurën në arrestimin e dy shtetasve shqiptarë, të konsideruar si ndër importuesit kryesor të drogës në provincë.

Në pranga përfunduan Flori Goma, 36 vjeç dhe Ndrec Preka, 32 vjeç, të cilët sipas mediave italiane kanë trafikuar sasi të mëdha marijuane që mbërrinte në det nga brigjet e Shqipërisë.

Arrestimi i tyre lidhet me kapjen e një furgoni me 57 kg marijuanë nëp fund të qershorit në Novi Ligure.