Katër të vdekur pas përplasjes së 55 makinave në autostradë.(Foto)

0
1244
Të paktën katër persona kanë vdekur dhe 25 të tjerë janë plagosur pas një përplasjeje zinxhirore të 55 makinave pranë Senozeces, në perëndim të Sllovenisë, njoftuan sot burime të ndryshme.
 Në këtë përplasje janë përfshirë vetura, autobusë dhe kamionë.

“Janë regjistruar deri tani katër të vdekur dhe 25 të plagosur”, njoftoi policia e vendit ballkanik.

Incidenti po hetohet, ndërkohë që shkak kryesor për të mendohet se ishte mjegulla e dendur në autostradë.

264-620x348

359-620x348

186-620x348