Keni bërë plane? Moti sot është plot surpriza

0
226

Temperaturat e ulëta dhe reshjet e dëborës të javës që lamë pas, tashmë ia kanë lënë vendin shirave. Këtë të dielë pritet të ketë  shira të dobët përfshijnë në të gjithë vendin.

Sipas “Meteoalb”gjatë natës dhe orët e para të së dielës vendi mbetet me shira të dobët dhe të përkohshëm, kryesisht në zonat Qendrore të vendit. Pjesa e dytë e së dielës, kryesisht do jetë pa shira.

Temperaturat e ajrit SOT luhaten nga 0°C mëngjesi në zonat e thella malore në 9 – 10°C në zonat e ulëta e bregdetare ndërsa mesdita SOT varion nga 8°C në zonat veriore deri në 17°C vlera maksimale në jugperëndim.