Kërkesa e Holandës për rivendosjen e vizave, Berisha: Rama shkatërroi çdo standard, solli drogën dhe po kthen vizat

0
378

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka reaguar pas kërkesës së Holandës për rivendosjen e regjimit të vizave në zonën Shengen për shtetasit shqiptarë.

Me anë të një postimi në Facebook, Berisha ka sulmuar kryeministrin Rama, që sipas tij ka shkatërruar çdo standard të arritur 7 vite për çka u hoq edhe regjimi i vizave.

Berisha ka cekur edhe problemin e azilkërkuesve ku sipas tij nga 430 kërkesa që kishte në Gjermani në vitin 2011-2012, arriti të shkonte në më shumë se 80 mijë të tilla në periudhën 2015-2016.

Sipas tij Rama u solli drogën shqiptarëve dhe po u kthen regjimin e vizave.