“Kisha frikë të jetoja këtu”, Ermal Meta tregon përse vendosi të braktisë Shqipërinë

0
229

Kantautori Ermal Meta arriti kulmin e karrierës së tij muzikore me çmimin e parë në festivalin e Sanremos. I ftuar në emisionin “Në Kurthin e Pitetn Pan”, Ermali u pyet nga vogëlushët se përse vendosi të largohej nga Shqipëria.

“U largova nga Shqipëria sepse si shumë shqiptarë të tjerë nuk kisha më mundësi të jetoja këtu. Kisha frikë, edhe kur ke frikë, largohesh nga vendi në të cilin ke frikë. Pastaj kur rritesh, frika ikën dhe kthehesh prapë.” – tregoi këngëtari.

Kantautori u pyet nga vogëlushët nëse e merr malli për ushqimet tradicionale shqiptare.

“A e ke lënë groshin e Fierit apo ha vetëm pasta andej nga Italia?” – e pyet vogëlushi.

“Grosha e gjyshes time më pëlqejn më shumë në botë.” – përfundoi këngëtari shqiptar.