Kuvend, Opozita hedh drejt qeverisë shishe, miell e vezë.

0
179

Eshte mbyllur me tensione seanca e sotme parlamentare. Deputetet e opozites bllokuan foltoren e Kuvendit dhe më pas hodhën në drejtim të Ramës shishe me ujë vezë e miell.  Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi përjashtoi nga seanca Klevis Balliun, Ervin Salianji dhe Flamur Noka.  Në një moment kur drejt ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati iu hodh një vezë, në kundërpërgjigje ministri goditi me shishe.  Rucit iu desh te nderpriste 4 here seancen parlamentare e cila u mbyll me votimin e ligjeve e marreveshjeve qe ishin ne rend dite. “Nuk ka për të pasur procedim normal të kësaj seance pa larguar njeriun që ka fyer si askush tjetër shqiptarët. Ai do të largohet, ai do të mbajë përgjegjësi për këtë fyerje, për krimet dhe grabitjet që i ka bërë vendit” deklaroi Basha.