Masakra me 8 të vdekur në Vlorë/ Policia jep detajet: Si ndodhi ngjarja

0
221

Policia e Shtetit ka dhënë detaje nga ngjarja e rëndë që tronditi sot fshatin Resulaj të Vlorës, ku një person me probleme mendore vrau me armë zjarri 8 persona dhe plagosi disa të tjerë.

Informacion paraprak
Më datë 10.08.2018, në fshatin Resulaj, Selenicë, shtetasi Ridvan Zykaj, 24 vjeç, për motive ende të paqarta ka vrarë me armë zjarri 8 persona nga dy familje te fisit Zykaj.

Autori pas krimit është larguar ku forca të shumta të Policisë, Renea, Delta Forcë, Fnsh, dhe forcat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë janë vënë në ndjekje dhe po krehin zonën për të bërë të mundur kapjen e tij.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorit ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.