Memushaj prane transferimit tek skuadra e re.

0
937

Mesfushori i kombetares Ledian Memushaj me shume mundesi do te nderroje ambjent ne merkaton e janarit. Aktualisht ai eshte pjese e Beneventos ne Serine A italiane skuader e cila ka grumbulluar vetem 7 pike ne 20 jave kampionat, shifra keto qe e bejne Beneventon kandisate kryesore per te rene nje kategori me poshte sezonin e ardhshem. Performancat e mira te Memushaj ne keto 20 jave kampionat kane bere qe per te te interesohen disa skuadra si Chievo, Cremonese, Bari etj. Megjithate destinacioni i futbollistit pritet te jete skuadra e Barit ku aktivizohet edhe futbollisti tjeter i kombetares Migjen Basha. Drejtuesit e klubit te Barit diten e neserme do te organizonje nje takim me palen tjeter dhe pritet qe brenda javes te vije edhe zyrtarizimi i kesaj marrveshje.