Në pranga dy shqiptarë, iu gjetën CD-player me kokainë në valixhe

0
573

Policia greke ka sekuestruar një valixhe në një kompani transporti në Rodho, e cila i përkistë dy shtetasve shqiptarë.

Brenda saj policia ka gjetur gjysem 507 gramë kokaine (507 gram) dhe ka vënë në pranga shqiptarët të moshës 32 dhe 34-vjeç.

Droga ishte futur ne nje DVD player.

Gjithashtu, policia ushtroi kontroll edhe në banesën e tyre ku u gjet dhe sekuestrua edhe 100 gram kokainë dhe 240 euro, 1 peshore dhe 1 shkop bejsbolli.