Ngjarje e rëndë në Londër, shqiptarit i marrin jetën me thikë në metro

0
234
Police forensics officers investigate a crime scene where one man was killed in Woolwich, southeast London May 22, 2013. British Prime Minister David Cameron has called a meeting of his government's emergency Cobra security committee after the killing of a man in south London, his office said on Wednesday. REUTERS/Stefan Wermuth (BRITAIN - Tags: CRIME LAW POLITICS)

Një shqiptar është vrarë me thikë në një stacion metroje të shtunën në mbrëmje. Mediat britanike kanë identifikuar 35 vjeçarin shqiptar, si Edmond Jonuzi.

35-vjecari sipas policise, u gjet i plagosur ne gjendje te rende ne veri te Londres ne ora 09.45 te se dieles.

Ekipi i eksperteve kriminaliste dhe mjeket ligjore e shpallen te vdekur shqiptarin ne vendin e ngjarjes.

Rrethanat e krimit jane ende te paqarta ndaj zyrtaret e policise lokale lane publikuar nje numer telefoni dhe thirrjen qe kushdi qe ka pare dicka nga krimi apo autoret e tij, te njoftojne hetuesit per te ndihmuar zbardhjen e ngjarjes./lajmifundit.al