Nipi qëllon me thikë gjyshin dhe gjyshen në zonën e Freskut

0
259

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë paraditës së sotme në zonën e njohur si Fresku, në Tiranë, ku për pasojë u plagosën rëndë dy të moshuar.

Mësohet se nipi ka qëlluar më mjet prerës (thikë) gjyshin H.Agai dhe gjyshen e tij  SH.Agai, 70 dhe 80 vjeç, të cilët janë dërguar mënjëherë në urgjencë në spital në gjendje të rëndë.

Policia e Tiranës, arrestoi mënjëherë pas ngjerjes nipin e të moshuarve, Benjamin Kaso, 19-vjeç.

Grupi hetimor ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të dinamikës së ngjarjes.