Një shqiptar 30- vjeç bie ne pranga për trafik ndërkombëtar droge.

0
276

Një shqiptar 30- vjeç ka rënë në pranga nga policia italiane për trafik ndërkombëtarë droge.
30 vjeçari po drejtonte një makinë me traga italiane, kur u ndalua në San Pietro, në kufi me Zvicrën.
Në mjetin e tij u gjetën 1 kilogram kokain, të cilën shqiptari do e transportonte në shtetin Zvicerian. Identiteti i të riut nuk është bërë i ditur nga mediat italiane.
Sakaq, përvec akuzësh për transport droge mbi shqiptarin rëndon dhe akuza e shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugorë pasi leja e drejtimit kishte skaduar.